Jak přidat nové album
Prihlaseni uzivatele - Po spuštění programu se musíme přihlásit. Zadáme svůj email a heslo. Pak klikeneme na tlačítko přihlásit.
Seznam alb - V seznamu alb klikneme na tlačítko "vytvořit album".
Adresář - V následujícím kroku je nutné zvolit adresář na disku, ve kterém máme uloženy fotografie, které chceme nahrát na rajče.
Detail alba - Dále vyplníme název alba (automaticky se nabídne název adresáře ze kterého fotografie pochází) a popis ke kompletnímu albu. Pokračovat budeme vybraním kategorie (případně kategorií). Klikneme na tlačítko "vyberte kategorie".
Kategorie - V menu si můžete vybrat kategorii, kterou chcete albu přiřadit. Takto můžete k jednomu albu přiřadit i několik kategorií současně. Zaškatulkování alba do kategorie slouží k lepší orientaci v seznamu alb až jich budeme mít více. Budeme si pak moci ukázat například pouze alba se sportovní tématikou apod.
Schovat album - Tím ale možnosti alba zdaleka nekončí. Jednou z vlastností je tzv. skryté album. Skryté album se nezobrazuje v seznamu Vašich alb (pokud nejste přihlášeni internetové stránce alba) a zároveň se neobjeví v seznamu všech alb rajčete na stránce alba.rajce.net. Kdo bude chtít zobrazit skryté album musí být buď přihlášen na internetové stránce Vašich alb, nebo musí znát kompletní url adresu alba. Skryté album můžeme zároveň chránit heslem - viz pokračování dále.
Heslo k albu - Jestliže nechcete aby fotografie Vašeho alba byly veřejně přístupné ostatním uživatelům rajčete, můžete album chránit heslem. Zaškrtněte možnost přístup s heslem a vyplňte políčka přihlašovací jméno a heslo. Album se zpřístupní pouze uživateli , kterému prozradíte tyto údaje. Nepleťte si prosím tyto přístupové údaje s přihlášením do programu rajče. A raději volte nějaké jiné.
Detail alba - Pokud máme vyplněny všechny údaje alba, můžeme kliknout na tlačítko "Pokračovat". V následujícím kroku si vybereme fotografie a doplníme k nim popisky.
Vybrání fotek - Nyní si vybereme fotografie, které se nahrají do alba na serveru rajče. Všechny fotografie, které chceme nahrát musíme mít zaškrnuty zeleným zatržítkem. Zrušením tohoto zatržítka vyřadíme fotografii z alba. Ve Vašem počítači originál fotografie zůstane samozřejmě zachován. Dále můžeme fotografii otáčet okolo své osy kliknutím na červené šipky, které jsou umístěné na náhledem. Tyto šipky se zobrazí automaticky pokud myší najedeme na náhled fotografie. Takto můžeme otočit fotografie, které byly pořízeny nastojato. Pokud máme takto vybrané všechny fotografie, které chceme v albu a máme je otočeny tak jak mají být zobrazeny, můžeme kliknout na tlačítko "Pokračovat".
Úprava detailu fotky - Nyní u všech fotografií můžeme postupně upravit jejich název a popis. Název alba je automaticky vyplněn z názvu souboru fotografie. Název můžeme libovolně upravit. Ve výsledném albu bude název umístěn nad fotografií.
Úprava detailu fotky - Dále můžeme k fotografii napsat libovolnou poznámku. Ve výsledném albu bude poznámka umístěna pod fotografií. V textu můžeme používat html tagy, takže můžeme vložit např. html odkazy na jiné internetové stránky. Jestliže máme vyplněn i popis u fotografie, kliknutím na tlačítko o jednu vpřed zobrazíme další fotografie u kterých uděláme totéž. Tlačítkem o jednu zpět se přesouváme o jednu fotografii zpět.
Úprava detailu fotky - Jakmile pomocí tlačítek o jednu vpřed a o jednu zpět opatříme popisky ke všech fotografiím, můžeme kliknout na tlačítko Pokračovat. Popisky k fotkám nejsou povinné, nemusíme je tedy nutně dopisovat. Jejich doplnění však jistě ocení všichni ti, kteří si album budou v budoucnu prohlížet. A vy si nemusíte pamatovat, kde byla fotografie pořízena.
Kopírování fotek na server - Pokud máte vyplněny všechny informace k fotografiím klikněte na tlačítko Ano. Tlačítkem Ne se vrátíte zpět do detailu fotografií. Kliknutím na tlačítko Ano spustíte nahrávání fotografií na server. Délka nahrávání záleží na rychlosti Vašeho internetového připojení a počtu fotografií, které na rajče nahráváte. Nahrání alba s několika desítkami fotografií trvá pouze několik minut.
Kopírování fotek na server - Nyní prosím vyčkejte než program dokončí kopírování fotografií na server. Program u kopírovaných fotografií (nikoliv jejich originálů) automaticky optimalizuje jejich velikost tak, aby prohlížení fotografií na webu bylo příjemné, rychlé a uživatel zbytečně nečekal na načtení velkých souborů.
Kopírování proběhlo v pořádku - Jestliže se podařilo všechny fotky úspěšně nahrát na server, program vám nabídne prohlédnout si výsledné album. Kliknutím na tlačítko Ano se otevře nové okno Vašeho internetového prohlížeče s albem.
Výsledné album - A toto je výsledné album.
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Jak přidat nové album

Description

Tento návod vás naučí založit na Rajčeti další album a nahrát do něj nové fotografie. Spusťte program rajče-průvodce (ikonu "rajčete" najdete na ploše vašeho počítače, nebo v nabídce Start- >programy) a postupujte podle tohoto návodu.

Period

Statistics

 • 16 photos
 • 580 likes

Categories and tags

Report album

Photos and videos with comments

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Jak přidat nové album
Comments Add